Szukaj

Buty męskie Timberland

Timberland jest amerykańską marką produkującą obuwie i odzież, która została założona w 1952 roku przez Nathana Swartza. Tym, co charakteryzuje buty męskie Timberland, jest ponadczasowy design, wysokiej jakości materiały, innowacyjne technologie oraz społecznie odpowiedzialna produkcja.

Co wyróżnia buty męskie Timberland?

Jakie cechy charakterystyczne mają klasyczne buty męskie Timberland? Ich tradycyjny model, tak zwany Yellow Boot, jest produkowany z żółtego, wodoodpornego nubuku. Jest on cięty, a następnie zszywany z największą precyzją tak, aby idealnie przylegał do stopy. Tym, co wyróżnia to obuwie, są także niezwykle wytrzymałe, czterorzędowe przeszycia służące wzmocnieniu ich konstrukcji. Dzięki nim buty są odporne na pleśń, gnicie oraz szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Na uwagę zasługują tutaj także starannie zaprojektowane, oryginalne, grube podeszwy w kolorze miodowym. Dzięki bezszwowemu sposobowi łączenia są one na trwałe przytwierdzone do obuwia, gwarantując 100% odporność na wodę, bez względu na pogodę. W Timberlandach wykorzystywana jest innowacyjna technologia Anti-Fatigue wbudowana między wkładkę a podeszwę, która pochłania wstrząsy związane z uderzaniem stóp o podłoże, zapewniając wysoki komfort chodzenia.

Jak czyścić buty męskie Timberland

Aby buty męskie Timberland zawsze prezentowały się nienagannie i na długi czas zachowały swoje właściwości, każdy ich posiadacz powinien pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Do produkcji znaczącej części Timberlandów wykorzystuje się nubuk, czyli szorstką skórę o lekko oszlifowanym licu i krótkim, miękkim włosiu. Materiał ten jest niezwykle przyjemny w dotyku i prezentuje się bardzo elegancko. Tuż po zakupie butów marki Timberland należy je zaimpregnować przy pomocy dedykowanego preparatu w spray’u. Zabieg ten ułatwi ich czyszczenie z soli czy błota oraz przedłuży ich trwałość. Impregnację warto powtarzać po każdorazowym czyszczeniu obuwia. Uwaga! Impregnat powinno się aplikować wyłącznie na suchą, czystą powierzchnię buta. Nigdy nie należy go nakładać na brudne obuwie. W ten sposób utrwali się znajdujące się na nich plamy.

Buty męskie Timberland najlepiej czyścić na sucho, wykorzystując do tego celu specjalne szczoteczki z miękkim włosiem, w jakie można się zaopatrzyć w sklepach obuwniczych. Z ich pomocą można z łatwością wytrzeć znajdujący się na powierzchni Timberlandów piasek czy kurz, ułożyć włoski oraz pozbyć się nieestetycznych zagięć i linii. Większość zabrudzeń można się pozbyć przy pomocy gumki do nubuku i zamszu, która ściera plamy z obuwia. W przypadku uporczywych plam zastosowanie znajdą pianki oraz spraye czyszczące.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat codziennego użytkowania butów marki Timberland? Nigdy nie powinno się ich suszyć na słońcu, pod kaloryferem, czy przy pomocy suszarki. Może się to przyczynić do odkształcenia obuwia i powstania na ich powierzchni plam. Zamiast tego, mokre Timberlandy należy wypełnić gazetami i odstawić na noc do wysuszenia w temperaturze pokojowej.