Szukaj

Buty sportowe Adidas

Adidas to niemiecka marka specjalizująca się w produkcji obuwia oraz odzieży sportowej. Jej wyroby od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród klientów z całego świata. W bogatym asortymencie naszego sklepu internetowego Sneakerhouse znajdziesz kultowe modele obuwia tej słynnej firmy. Oferujemy buty Adidas zarówno damskie, jak i męskie. Są one dostępne w pełnej rozmiarówce, bogatej gamie kolorystycznej i przystępnych cenach.

Krótka historia butów Adidas

Marka Adidas została założona w 1924 roku przez braci Dassler — Adolfa i Rudolfa. Jej nazwa wywodzi się od połączenia pierwszych liter imienia i nazwiska tego pierwszego. Pierwszym logo firmy była powstała w 1972 roku koniczynka będąca symbolem zarówno ducha odbywających się wówczas Igrzysk Olimpijskich, jak i zjednoczenia 3 kontynentów. Jeżeli chodzi natomiast o główne logo Adidasa - 3 paski, początkowo element ten umieszczono z boku wyrobów obuwniczych marki, w celu ich wzmocnienia i zabezpieczenia przed zniszczeniem i zniekształceniem. Na skutek rozwoju technologii z czasem zrezygnowano z tego elementu. Aktualnie paski można znaleźć na wszystkich wyrobach marki, a wspomnianą powyżej koniczynkę — na produktach należących do kolekcji Adidas Originals.

Buty Adidas Superstar

Buty Adidas Superstar to najpopularniejszy model z asortymentu tej niemieckiej firmy. Co warto wiedzieć na jego temat? Został on stworzony w latach osiemdziesiątych dwudziestego wieku z myślą o graczach NBA oraz miłośnikach koszykówki. Tym, co wyróżnia te buty, jest niski poziom cholewki i płaska, dobrze zamortyzowana podeszwa. Taka ich budowa pozwalała na szybkie, efektywne poruszanie się po boisku. Kilka lat później buty Adidas Superstar zaczęły być noszone również przez fanów muzyki hip-hop. Zasługą tego byli członkowie niezwykle znanego wówczas zespołu Run DMC. Był on pierwszym, niesportowym klientem, który podpisał partnerską umowę z globalną marką odzieży sportowej. W tym okresie, na skutek nieustannego rozwoju skateboardingu, Superstary coraz częściej pojawiały się na zdjęciach oraz filmach deskorolkowych. Nosili je najsłynniejszy skaterzy, tacy jak Keith Hufnagel, Kareem Campbell czy Carlos Kenner.

Buty Adidas Gazelle

Równie dużą popularnością cieszą się buty Adidas Gazelle. Model ten został zaprojektowany w 1964 roku przy okazji Igrzysk Olimpijskich w Rzymie. Tym, co je wyróżniało, była niespotykana wówczas kolorowa, zamszowa cholewka mocno kontrastująca z białymi paskami tworzącymi logo marki. Do niewątpliwych atutów tego modelu można zaliczyć również wygodę noszenia. Buty te mają bowiem prostą, lecz niezwykle uniwersalną konstrukcję, która sprawia, że znakomicie nadają się one do uprawiania różnych dyscyplin sportu. Na uwagę zasługuje tutaj także miękka cholewka wykonana ze skóry naturalnej idealnie dopasowująca się do stopy oraz wnętrze stanowiące połączenie skóry syntetycznej i materiałów tekstylnych, które gwarantuje niepowtarzalną miękkość, higienę oraz przepuszczalność powietrza.

W naszej ofercie znajdziesz buty Adidas Hoops, Runfalcon, Grand Court i wiele innych modeli. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.