Filtry

Buty sportowe Nike

Nike jest jedną z najbardziej znanych na świecie firm specjalizujących się w produkcji obuwia, odzieży oraz akcesoriów sportowych. Jej nazwa wywodzi się od greckiej bogini Nike. Nasz sklep internetowy Sneakerhouse oferuje buty Nike damskie oraz męskie. Są one dostępne w pełnej rozmiarówce i bogatej gamie kolorystycznej.

Krótka historia butów Nike

Marka Nike została założona w 1964 roku przez trenera lekkoatletyki — Wiliama Bowermana oraz jego ucznia, Phila Knighta, który był krótkodystansowym biegaczem i studentem biznesu na uniwersytecie w Oregonie. Przez pierwszych kilka lat istnienia firmy zajmowali się oni wyłącznie dystrybucją produktów innych marek, takich jak między innymi Onitsuka Tiger (dzisiejszy ASICS). Ważną datą w historii Nike był rok 1971, kiedy to Bowerman i Knight podjęli decyzję o sprzedaży własnych modeli butów. Rok później podpisali oni z tenisistą Ilie Nastase kontrakt na wyłączność, który zobowiązywał go do noszenia wyłącznie obuwia Nike. Tym, co początkowo wyróżniało buty amerykańskiej marki, była przyczepna, amortyzująca podeszwa występująca w modelu Nike Waffle Trainer, która zrewolucjonizowała branżę butów sportowych. Równie innowacyjna była technologia Nike Air zaprojektowana przez inżyniera lotnictwa i kosmonautyki oraz pracownika NASA — Franka Rudy’ego. W podeszwie wewnętrznej butów znajdowała się wypełniona gazem poduszka, która skutecznie amortyzowała wstrząsy. Efekt — wydajniejsze treningi oraz ścięgna, stawy i mięśnie chronione przed urazami oraz nadmiernym obciążeniem. W 1978 roku na rynku zadebiutowały buty Nike Air Max 1, w których amortyzująca poduszka była widoczna gołym okiem. Sprawiła ona, że treningi sportowe mogły być jeszcze bardziej wydajne.

Buty Nike Air Max

Buty Nike Air Max to jeden z najpopularniejszych modeli tej amerykańskiej marki. Jego twórca — Tinker Hatfield inspirował się wyglądem budynku muzeum Pompidou w Paryżu, który charakteryzuje się oryginalną, zewnętrzną instalacją. Buty te miały mieć poduszkę gazową zlokalizowaną w okienku na podeszwie w tylnej części, pod piętą. Od razu zostały one hitem sprzedażowym. Buty Nike Air Max charakteryzowały się unikalnym designem, doskonałą jakością wykonania oraz niepowtarzalnym komfortem noszenia, czego zasługą była wspomniana powyżej poduszka gazowa. W 1989 roku model doczekał się kontynuacji. Był to model Nike Air Max Light. Rok później na rynku zadebiutowały buty Nike Air Max 90 stanowiące połączenie siateczki i skóry.

Buty Nike Jordan

Równie dużą popularnością wśród miłośników sportowego obuwia cieszą się buty Nike Jordan. Co warto wiedzieć na ich temat? Jest to linia sportowego obuwia do gry w koszykówkę, sygnowana nazwiskiem Michaela Jordana. Pierwszy model Air Jordan I został wyprodukowany w 1985 roku. Obecnie na rynku dostępne są 34 modele butów z tej serii. Występują one w wersji zarówno męskiej, jak i damskiej. Pierwsze buty Nike Jordan dedykowane kobietom zostały wyprodukowane w 2018 roku, we współpracy z redaktorką naczelną magazynu Vogue — Anną Wintour.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą butów Nike w naszym sklepie. Polecamy m.in. Nike Revolution — idealne do treningów i na co dzień.