Szukaj

Buty męskie Reebok

Reebok to amerykańska firma zajmująca się produkcją sportowych butów, odzieży oraz akcesoriów. Jej nazwa wywodzi się od gatunku południowoafrykańskiej antylopy — ridboka szarego. W naszym sklepie internetowym Sneakerhouse znaleźć można buty męskie Reebok w pełnej rozmiarówce, bogatej gamie kolorystycznej i przystępnych cenach. Nie czekaj — już dziś zapoznaj się z dostępnym asortymentem i wybierz swój ulubiony model!

Co oznacza logo butów męskich Reebok?

Logo butów Reebok to jeden z najsłynniejszych znaków firmowych na całym świecie. Od momentu powstania firmy jego wygląd kilkukrotnie ulegał zmianie. Pierwsze logo nawiązywało bezpośrednio do pochodzenia firmy. Z tego właśnie względu zastosowany został tam motyw flagi brytyjskiej. W 1986 dokonano lekkich zmian kształtu napisu, a symbol Wielkiej Brytanii przekształcono w dwie przecinające się ze sobą krzywe. Po upływie 10 lat nastąpiła kolejna modyfikacja logo, na której skutek kolor tła przybrał czerwoną barwę. Jako że nie odniosło ono spektakularnego sukcesu, w 1988 roku znak firmowy marki został zminimalizowany. Ograniczono go wtedy do dwóch czerwonych, przeciętych linii. 2 lata później logo Reebok zostało zmienione na granatowy napis. W 2002 roku napis przybrał czerwoną barwę, czcionkę zastąpiono nieco prostszą, a litery przechylono lekko w prawą stronę. Po upływie dwóch lat do logo dodano obramówkę.

W 2006 roku na skutek rebrandingu do oferty została wprowadzona nowa linia odzieży sygnowana logotypem Rbk. Mimo sukcesu, jaki odniosła, 2 lata później wrócono do pełnej nazwy Reebok, tym razem w nieco wyrazistszej i prostszej frmie. Ostatnia zmiana logo nastąpiła w 2014 roku, na skutek panującej wówczas mody na Crossfit. Przecinające się linie zastąpiono wówczas minimalistycznym, czerwonym trójkątem delta.

Buty męskie Reebok Pump

Buty męskie Reebok Pump to jeden z modeli, który od momentu powstania cieszy się największą popularnością wśród miłośników sportowego obuwia z całego świata. Co warto wiedzieć na jego temat? Na rynku zadebiutował on w 1989 roku. Został stworzony z myślą o graczach koszykówki. Twórcą zastosowanej w butach innowacyjnej technologii był Paul Litchfield. Składały się na nią znajdujące się we wnętrzu obuwia nadmuchiwane komory. Zmniejszając lub zwiększając swoją objętość dookoła kostki oraz przyszwy, dopasowywały się do kształtu stopy, gwarantując należyte wsparcie oraz stabilizację. Dzięki pikowaniu komory powietrzne przepuszczały do najbardziej ruchomych elementów buta jedynie niezbędną ilość powietrza, gwarantując butom należytą elastyczność.

Buty męskie Reebok Royal Collection

Godne polecenia są także buty męskie Reebok Royal Collection. Czym charakteryzuje się ten model? Stanowi on połączenie właściwości przeciwwstrząsowych gwarantowanych przez podeszwę środkową EVA oraz niesamowitej przyczepności, czego zasługą jest znajdujący się na podeszwie zewnętrznej wzór w jodełkę. Buty te są niezwykle wytrzymałe i bardzo wygodne w noszeniu. Zapewniają one lekki, płynny chód.