Szukaj

Buty męskie Adidas

Adidas jest niemieckim przedsiębiorstwem założonym w 1924 roku przez Adolfa i Rudolfa Dasslerów. W jego bogatym asortymentem można znaleźć zarówno sportowe obuwie, jak i odzież oraz akcesoria. Nasz sklep internetowy Sneakerhouse oferuje buty męskie Adidas w przystępnych cenach, pełnej rozmiarówce i bogatej gamie kolorystycznej.

Buty męskie Adidas i ich logo

Charakterystycznym elementem butów marki Adidas są trzy proste paski w kolorze czarnym. W 1972 roku powstało kolejne logo, tym razem przedstawiające koniczynę. Po raz pierwszy zostało ono zaprezentowane na letnich igrzyskach olimpijskich w Monachium. Koniczyna miała symbolizować różnorodność marki Adidas. Jej wnętrze wypełniają wspomniane powyżej trzy paski. Symbol ten jest do dzisiaj wykorzystywany na produktach należących do kolekcji Adidas Originals. W 1997 roku w ofercie firmy pojawiły się wyroby o zwiększonej wydajności. Z tej okazji podjęto decyzję o odświeżeniu jej logo. Stworzono wówczas znak składający się z trzech ukośnych pasków o wspólnej podstawie. Miał on przypominać górę, czyli symbol mocy i napotykanych na drodze trudności. Przesłanie tego logo było skierowane do klientów kupujących produkty, aby pokonać z pozoru niemożliwe do uniknięcia przeszkody. Od ponad 15 lat firma Adidas sygnuje swoje produkty uproszczoną wersją logo najbardziej zbliżoną do pierwszej wersji. Składa się ono z klasycznego, prostego logotypu z trzema poziomymi paskami.

Buty męskie Adidas Strutter

Niesłabnącą popularnością wśród klientów naszego sklepu internetowego Sneakerhouse od wielu sezonów cieszą się buty męskie Adidas Strutter. Tym, co je wyróżnia, jest między innymi masywna sylwetka, gładka, skórzana cholewka wykończona charakterystycznymi 3 paskami, nakładkami oraz wycinanymi detalami, wysoka, profilowana podeszwa środkowa oraz przyczepna, miękka, elastyczna podeszwa zewnętrzna. Na uwagę zasługuje tutaj także lekka wkładka Adibouncy wykonana z pianki EVA o podwójnej gęstości, która dba o indywidualne dopasowanie do kształtu stopy. Co jeszcze warto wiedzieć na temat butów męskich Adidas Strutter? Gwarantują one komfort chodzenia na najwyższym poziomie i są niezwykle wytrzymałe. Z ich pomocą stworzyć można dziesiątki modnych stylizacji.

Buty męskie Adidas Terrex

Niezwykle ciekawą propozycją są buty męskie Adidas Terrex, które zostały stworzone z myślą o miłośnikach turystyki górskiej oraz wspinaczki. To absolutny must have w szafie każdego fana odzieży outdoorowej. Obuwie Terrex jest nie tylko funkcjonalne, lecz również efektownie się prezentuje. Doskonale sprawdza się ono w każdych warunkach, bez względu na ukształtowanie terenu. W butach tych zastosowany został system Traxion, który polega na umieszczeniu w podeszwie gumowych wypustek zwiększających przyczepność do podłoża. Są one wyposażone również w system adiPRENE amortyzujący piętę. Środkowa podeszwa butów została wykonana z elastycznego materiału pochłaniającego uderzenia, redukując w ten sposób ryzyko wystąpienia urazów związanych z niewłaściwą amortyzacją. Do produkcji butów Terrex wykorzystano także wodoodporny, oddychający Gore Tex.